Ürünlerimiz
Sıcak Haddelenmiş Yassı Çelik Ürünler
Soğuk Haddelenmiş Yassı Çelik Ürünler
Galvanize Ürünler
Asitli (DKP) Saclar
Levha Ürünler
Ürün İstek Formu
ŞİRKET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Kdz. Ereğli’de yassı çelik satışı sektöründe faaliyet gösteren ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Cevat Kır’ın yapmış olduğu “Satış ve Pazarlama Stratejileri” konulu şirket içi eğitimi geçtiğimiz hafta sonu Kızılcahamam’da ki Asya Termal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Eğitim uzmanı, Cem Küçüktepepınar’ın eğitmenliğinde gerçekleştirilen eğitim seminerine şirketin tüm departmanlarında görev yapan personeller katıldı. 

 

Hem eğitim hem de sosyal aktivite olarak gerçekleşen seminer hakkında açıklamada bulunan Cevat Kır, çağımızın bilgi çağı olduğunun altını çizerken “ Mtall Sac olarak biz bir aileyiz. En üsten en alta kadar tüm departmanlarımızda çalışan her arkadaşımız bu ailenin önemli bir parçasıdır. Şirketimizde, çağımızın olmazsa olmazı eğitime büyük önem veriyoruz. Pazar araştırmalarımıza hızlı bir şekilde devam ederken şirketimizde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla kendimizi geliştirmeyi ve bizleri ilgilendiren her yeniliği takip ederek ona uyum sağlamak için ciddi çaba sarf ediyoruz. Şirketimizde personel kalitemizi ve birlikte çalışan arkadaşlarımızda takım ruhunun en iyi şekilde gelişmesi için bu tarz seminerleri ve sosyal aktiviteleri sıklıkla gerçekleştirmekteyiz. Geçtiğimiz haftasonu düzenlemiş olduğumuz seminer ile birlikte, pazarlama alanındaki yenilikleri değerlendirme ve çalışan arkadaşlarımızla birlikte zaman geçirme fırsatı bulduk. Bu programların önemini defalarca ifade etmekteyiz. Her zaman savunduğumuz değişimin bir parçası olarak, şirket içi eğitimlerle personel kalitesinin artacağı, böylelikle işletmelerimizde verimin artacağı muhakkaktır.”

 

2 gün süren eğitim ile son iç ve dış pazarlarda, pazarlama konusunda en son stratejiler masaya yatırıldı. Yeni yol haritaları için görüş alış verişinde bulunuldu.

13. MÜSİAD ULUSLARARASI FUARINA KATILDIK

6 – 10 Ekim 2010 tarihleri arasında CNR fuar alanında düzenlenen 13. MÜSİAD Uluslar arası Fuarı’na katıldık. Yurt dışından 65 ülkeden 3 bin ziyaretçinin yurt içinden 500’ün üzerinde firmanın katılımı ile gerçekleşen fuarda yurt içinden ve yurtdışından yaklaşık 150.000 kişinin ziyaret ettiği fuarda, yurtdışından özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen temsilcilerle ikili görülmeler gerçekleştirildi.

 

Yurt içinden metal sektörü ile bağlantılı olan birçok firmanın ziyaret ettiği standımızda misafirlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyduk.

14. IBF Kongresi 06 - 10 Ekim 2010 da başlıyor.
Büyük ticaret kapasitesi ve gönül birliği organizasyonuyla, iş dünyasının kalbi yine 2010 MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nda atacak. Asya'dan Avrupa'ya, Afrika ülkelerinden Türkî Cumhuriyetlere kadar 65 ülkeden 3.000'e yakın yabancı işadamı, 550 yerli ve yabancı katılımcı firma ve 150.000 ziyaretçi İstanbul'da buluşuyor.
ANSAF’10 Fuarı başlıyor.
ANSAF’10-Ankara Sanayi Fuarı, 1-5 Ekim 2010 tarihleri arasında, ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde, Ankara Sanayi Odası, Ankara Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, ve Forum Fuarcılık ve Geliştirme A.Ş. tarafından düzenlenecektir.

Türk sanayisinde çok önemli bir yere gelen Ankara, savunma sanayi, yazılım sektörü (bilişim), elektronik sektörü, elektrik sektörü, bazı konfeksiyon dalları, ahşap ve metal işlerinde şu anda Türkiye’de bir numara.
Petrol fiyatı 75 dolarda
ABD ham petrolünün varil fiyatı Temmuz ayı teslimi Asya'daki işlemlerde şu sıralar 31 sentlik düşüşle 75,17 dolardan satılıyor.

Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı Temmuz ayı teslimi ise 30 sentlik düşüşle 74,99 dolardan işlem görüyor.
Dünya çelik talebi artıyor.
Dünya Çelik Birliği’nin (World Steel Association) 20 Nisan 2010 tarihinde yayınladığı çelik piyasasına yönelik kısa dönem değerlendirme ve tahmin raporunda, dünya çelik talebinin 2009 yılında yüzde 6.7 azalmasının ardından 2010 yılında yüzde 10.7, 2011 yılında yüzde 5.3 artmasının beklendğini açıkladı. Worldsteel’in tahminine göre 2010 yılında dünyada çelik tüketimi 1241 milyon tona ulaşacak. Bu tahmin ile World steel 2009 sonbaharında yaptığı tahminini yukarı yönde revize etmiş oldu. Bu tahmin gerçekleşirse 2010 yılı dünya çelik talebi kriz öncesi dönem olan 2007 yılındaki seviyeyi aşacak. Aynı tahmine göre 2011 yılında dünya çelik talebi tarihin en yüksek seviyesine ulaşarak 1,306 milyon ton olacak
İSDEMİR Nisan ve Mayıs ayı üretimleri
Isdemır Nisan ayında 1,4-10 mm arası 180.000 mt HR Sıcak Rulo ve 5,5-15 mm arası 40,000mt çubuk demir üretmiştir. Şirket, Mayıs ayı çubuk demir üretimini değiştirmezken Sıcak rulo üretimini 150,000 ve 160,000 mt seviyelerine düşürmeyi planlamaktadır. Buna ilaveten şirket yaz ortalarına doğtru üretimini aylık periodlar ile arttırmayı planlamaktadır.

Şirketin yıllık 3,6milion ton pik demir, 3,56milion ton ham demir, 2,56milion ton 100lük ve 160lık kütük, 5mtpy slab, 3,5 milion ton Sıcak ve 500,000 tonçubuk demir üretebilme kapasitesi vardır. Isdemir ürünlerinin %20 lik bölümünü ortadoğu Kuzey,Güney Doğu ve Batı Afrika olmak üzre ihracatını yapmakta ve %80 bölümünü de iç piyasalarda pazarlamaktadır.
Demir fiyatları ucuzladı
Önceki ay tonu 1300 liraya kadar çıkan demir fiyatları, talebin düşmesi sonucu ucuzlamaya başladı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çin'in dünya piyasalarından aşırı oranda hurda demir toplamaya başlaması sonucu demir fiyatları mart ayından itibaren bir anda yükselmeye başladı.

Ocak ve Şubat ayında tonu 250 ila 300 dolardan işlem gören hurda demir, Çin'in dünyanın her yerinden sürekli hurda demir toplaması sonucu mart ayında yükseldi.

Hurda demirin tonunun dünya borsalarında 450 ile 465 dolara kadar çıkması sonucu 1 tonu 1300 liradan işlem gören inşaat demiri, talebin ve ihracatın azalması sonucu ton başı 200 ile 250 lira ucuzlayarak 1050 liraya kadar geriledi. Demir satıcılarından İsmail Çağan, önceki ay tonu 1300 lira olan inşaat demirinin, 1050 liradan satıldığını söyledi.

Çağan, “Hurda demirin tonu dünya borsalarında 465 dolardan 420 dolara kadar düştü. Bu düşüş sonucu demir fiyatları dünya borsalarında ucuzlamaya başladı. Şu anda ülkemizde talebin az olması ve demir ihracatının gerilemesi sonucu fiyatlar ton başı 200 lira ile 250 lira arasında ucuzladı. İnşaat sektöründeki durgunluk sürerse fiyatlar biraz daha düşmeye devam edebilir. Demir fiyatları, dolar biraz daha düşerse, daha da ucuzlayabilir” dedi.

Demir satıcılarından Şaban Miraboğlu da talebin azalması sonucu fiyatların gerilemeye başladığını belirterek, “Demir fiyatları aşırı artınca talep azaldı. Şu an özellikle inşaat sektörünün talebi kısıtlı. Bu nedenle demir fiyatlarının bin lira civarına oturmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Demir fiyatlarının düşmesi sonucu işlenmiş demir ürünleri olan kütük demir, ray demiri, saç, teneke, galvanizli saç, profil boru, çelik boru ve tel fiyatları da değişik oranlarda ucuzladı.
ERDEMİR Yeni Fiyat Politikası
Türkiye'nin en büyük çelik üreticisi Erdemir, çelik fiyatını artık gizli tutacak.

Referans Gazetesi'nden Ziya Özışık'ın haberine göre, Erdemir, müşterilerine pazarlıkla özel indirimler yapabilecek.

Erdemir'in resmi internet sitesinde her zaman yer alan 'fiyat listesi' bölümüne dün yer verilmedi.
Artan Çin sıcak rulo ihracat fiyatları yabancı alıcıları vazgeçirecek mi?
Çin sıcak rulo ihracat teklifleri yükseliş trendini sürdürmektedir. Yerel çelik üreticilerinin ve yabancı ticaret firmalarının teklifleri geçen haftaya göre 20-40$/mt artışla 700$/mt FOB seviyesine yükselmiştir, ancak piyasada bu fiyat seviyesinden bağlantı gerçekleşmemiştir.

Çin ihracat anlaşmaları son zamanlarda genel olarak Hindistan ve güneydoğu Asya ülkeleri ile gerçekleşmiştir. Hindistan piyasası iyi talep seviyelerine sahiptir ama Çin ihracat teklifleri artarken, Hindistan piyasasından alınan siparişlerin miktarı azalma göstermektedir. Şu anda, Hindistan piyasasından hala aktif talep gelmektedir, ancak Çin piyasası yüksek fiyat seviyelerini sürdürürse, Hindistan alternatif kaynaklar aramaya başlayabilir.

Çin çıkışlı ürünlerdeki sürekli artış yabancı müşterilerin alım güçlerinin azalmasına neden olurken ve Çin para birimini yeniden değerlenme ihtimali göz önüne alınırsa, ellerinde bol stok bulunan çoğu Çinli sıcak rulo traderı kendi iç piyasalarına dönmeye başlamıştır. Yine de, Çin menşeli sıcak rulo ihracatı iyi durumunu sürdürmektedir.
İhracatçıya kredi müjdesi
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Eximbank kredilerinin 150 milyon dolardan, 1 milyar 450 milyon dolara yükseltildiğini açıkladı.

Ergün, ülke (alcı) kredilerini ise 27 milyon dolardan 1 milyar dolara çıkartıldığını söyledi. İstanbul'da düzenlenen "Türkiye Makina Sanayi Buluşması" açılışında konuşan Bakan Ergün, sanayi stratejisini de kısa sürede kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi.

İstanbul'da düzenlenen, "Türkiye Makine Sanayi Buluşması"nda konuşan Bakan Ergün, bakanlık olarak bugüne kadar motorlu araçlar, kimya, toprak sanayi, elektrik, elektronik, metal sanayi gibi alanlarda 12 teknik komite kurduklarını, bu sayede sektör ile devlet arasında köprü vazifesi gördüklerini dile getirdi.

Ergün, bu sayede bakanlık olarak ürettikleri politikalarda, bu komitelerde ortak akılla belirlenen tavsiye niteliğindeki kararlardan azami derecede istifade ettiklerini belirtti
Tersanelerde Kümelenmeye Konferans
Karadeniz Ereğli’deki ZKÜ Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksek Okulu’nun “Barbaros Su Sporları Kulübü” tarafından “Tersanelerde kümelenme” konulu bir konferans düzenlendi.

26 Şubat 2010 tarihinde ZKÜ Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Konferans Salonu’nda saat 14.00’de yapılacak olan konferansın konuşmacısı ise Zonguldak ve Ereğli Çevre Kal.Der. Başkanı Cevat Kır.

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Ramazan Aksoy Ereğli’de konuya ilgi duyanları konferansa davet etti.

Önder, 19 Şubat 2010
Kadına 'Girişim' Desteği Paneli Düzenlendi
Ereğli'de "GİRİŞİMCİLİK ve KADIN "Sorunlar ve Fırsatlar" konulu panel düzenlendi. Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği (ZERÇEV) Başkanı Cevat KIR, Atatürk Kültür Merkezi sinema salonunda başkanlığını yaptığı paneldeki konuşmasında, ekonomide kadının rolü ve öneminin tartışılmayacağını söyledi.

Panele konuşmacı olarak katılan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Kurulu Başkanı Prof. Dr. Aziz AKGÜL de "Mikrokredi" uygulamasını anlattı.

İmge Medya Grubu Ajansı Başkanı Betül YILMAZ ise kadın girişimci olarak elde ettiği başarıyı anlattı.

Panele, bazı siyasi parti, oda ve dernek başkanları ile çoğunluğu kadınlardan oluşan vatandaşlar katıldı.

ŞAFAK, 15 Mart 2010
Cevat Kır’ dan Danıştay’ a tepki
Danıştay 8. Dairesi tarafından YÖK’ün katsayı farkını sembolik hale getiren kararın iptal edilmesini değerlendiren ZERÇEV ve ERİŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır: ”Yükseköğretime girişte farklı katsayı puanı uygulaması ile aslında binlerce genç öğrencinin hayallerinin yürütmesi de durdurulmuştur” dedi.

İnsan hak ve özgürlüklerine aykırı olan bu kararı esefle karşıladığını ve kararın Anayasa’da yer alan eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile çeliştiğini belirten Kır, sözlerine şöyle devam etti: “Sınava bu kadar az bir süre varken tek ihtiyaçları moral ve motivasyon olan gençlerimiz ve aileleri hayallerinin ellerinden alındığı bu karardan olumsuz etkilenecektir. Yükseköğretime geçiş sınavında yaşanacak muhtemel bir başarısızlık yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin hayata bir yıl daha geç atılmasına yol açarak aile ekonomilerine ek bir külfet getirecektir ki, bu da ülke ekonomisini uzun vadede olumsuz etkileyecektir.”

Kır, mevcut sistemde YÖK üyelerinin de hata ve eksikliklerinin bulunduğunun altını çizerek, bundan sonraki nesillerin bu tip mağduriyetleri yaşamamaları için, tüm çevrelerin üzerinde uzlaştığı eşit, adil, güvenilir ve belirleyici yeni bir sistem üzerine hiç vakit kaybetmeden çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

Star (Batı Karadeniz), 10 Şubat 2010
Genç Hayallerin Yürütmesi Durduruldu
Danıştay 8. Dairesi tarafından YÖK’ün katsayı farkını sembolik hale getiren kararın iptal edilmesini değerlendiren ZERÇEV ve ERİŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır: ”Yükseköğretime girişte farklı katsayı puanı uygulaması ile aslında binlerce genç öğrencinin hayallerinin yürütmesi de durdurulmuştur” dedi.

İnsan hak ve özgürlüklerine aykırı olan bu kararı esefle karşıladığını ve kararın Anayasa’da yer alan eğitimde fırsat eşitliği ilkesi ile çeliştiğini belirten Kır, sözlerine şöyle devam etti: “Sınava bu kadar az bir süre varken tek ihtiyaçları moral ve motivasyon olan gençlerimiz ve aileleri hayallerinin ellerinden alındığı bu karardan olumsuz etkilenecektir. Yükseköğretime geçiş sınavında yaşanacak muhtemel bir başarısızlık yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizin hayata bir yıl daha geç atılmasına yol açarak aile ekonomilerine ek bir külfet getirecektir ki, bu da ülke ekonomisini uzun vadede olumsuz etkileyecektir.”

Kır, mevcut sistemde YÖK üyelerinin de hata ve eksikliklerinin bulunduğunun altını çizerek, bundan sonraki nesillerin bu tip mağduriyetleri yaşamamaları için, tüm çevrelerin üzerinde uzlaştığı eşit, adil, güvenilir ve belirleyici yeni bir sistem üzerine hiç vakit kaybetmeden çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

Yeni Haber, 10 Şubat 2010